Jdi na obsah Jdi na menu
 


Důležité informace

 

CO JE PRO TUTO ČINNOST NUTNÉ ?

- věk min. 25 let a výše ( vždy záleží na zkušenostech ) 

-  praxe v péči o seniory je podmínkou 

- na vašem vzdělání nezáleží 

- komunikativní znalost jazyka ( ověřuje se před nástupem do rodiny ) 

Chcete pomáhat seniorům, máte jistě sociální cítění a trpělivost se starými lidmi, kteří  se mnohdy chovají, jako malé děti.                                            

MÁTE - LI ZÁJEM VYKONÁVAT SVOJI ČINNOST V NĚMECKÝCH RODINÁCH, POTŘEBUJEME OD VÁS : 

PERSONALBOGEN - to je přihlašovací formulář, kde jsou o vás potřebné údaje. Předkládá se německým klientům, proto je nutné, aby byl vyplněn pouze  v německém jazyce.

FOTO - musí být barevné  

ŽIVNOSTENSKÝ LIST - pracujete na český nebo slovenský ŽL, podle toho, kde máte trvalé bydliště. ŽL je opravdu nutný, protože ho vyžadují naši klienti. Musí být vystaven na Poskytování služeb pro rodinu a domácnost. Váš pobyt u nich je tak legální a zároveň je to doklad o tom, že nejste trestaná osoba. ŽL si necháte přeložit do něm.jazyka. Kopii ŽL nám zasíláte. Veškeré odvody si platíte sama v ČR nebo SR, jste za ně zodpovědna pouze vy. Od 1.5.2011 má podnikání  na český ŽL v EU své podmínky. Podrobně vám vše vysvětlíme v případě skutečného zájmu o rodinu. 

FORMULÁŘ A1 - o formulář A1 si požádáte, až je váš ŽL aktivní, tam, kde jste nahlášeni jako OSVČ k měsíčním platbám. A1 je doklad o tom, že jste plátci sociálního pojištění ve své zemi. 

POJIŠTĚNÍ - toto je velmi důležité a sjednává se, jakmile obdržíte smlouvu s rodinou. Musí obsahovat pojištění zdravotní, pojištění za škodu, kterou vy sama způsobíte a cestovní pojištění. Za toto pojištění jste sama zodpovědna, ale přesto nám kopii zasíláte. Zjistěte si u své zdravotní pojišťovny, co všechno vám v případě nehody v jiném státě EU hradí. Podle toho se připojistěte. 

HOVOROVÁ NĚMČINA - senior, o kterého budete pečovat, chce s vámi komunikovat. Proto je důležité, aby jste se domluvila. V případě potřeby také voláte sama lékaře, chodíte nakupovat, jednáte s lidmi. Před odjezdem k rodině se spojíte s našim klientem v Německu   a absolvujete krátký pohovor v němčině.          

Důkladně si zvažte, zda opravdu chcete pečovat o seniory v Německu, kteří mají již své vrtochy. Budete delší dobu z domova, proto si vše promyslete. 

 

                        !!! Nepožadujeme žádné poplatky předem !!!